top of page

Ürettiğimiz deri ceket, deri mont ve kürk kaban modelleri için sizin beden ölçülerinizin olması gerektiği değerler yukarıda belirtilmiştir.

Beden ölçülerinizi ölçmek için evinizde bulunan bir mezura ile "Bedenimi nasıl ölçeceğim" talimatlarını takip ederek kolayca ölçebilirsiniz.

Deri, insanoğlunun ilk varolduğu günden beri giyim konusundaki en önemli malzemedir. Hayvandan yüzülmesiyle organik bir yapıda olan deri uzun bir kimyasal işlemlere tabi tutularak inorganik bir malzeme haline dönüşür. Deri gerekli kullanım koşullarına dikkat edilirse çok uzun seneler kullanılabilir. Hazır giyim konusunda kullanılan deriler daha ince ve zarif malzemelerdir. Bu sayede esnek ve bedeninize göre şekil alan bir formdadır. Bu özelliği ile kullanıcısına kendine has bir duygu hissettirir.

**Bedenimi Nasıl Ölçeceğim**

Tüm ölçümler Çıplak Bedeniniz Üzerinden almalısınız!!!...

1.Göğüs Ölçümü

Mezurayı koltuk altına yakın, göğüsünüzün en geniş noktasına yerleştirerek göğüsünüzün çevresi için ölçüm yapınız. ölçüm yaparken rahat olmanız gerekmektedir.

2.Bel Ölçümü

Ellerinizi belinize koyun. Elinizin bulunduğu nokta bel bölgenizdir. Bu bölgenin çevresini ölçmeniz sonucu bel ölçünüz ortaya çıkar. Ölçüm yaparken rahat olmanız bel bölgenizi şişirmemeniz gerekmektedir.

3.Basen Ölçümü

Mezurayı kalçanızın en geniş yerine yerleştirerek ölçüm yapın. Ölçü alırken kendinizi rahat bırakmalı, nefesinizi tutmamalı ve göğüs kafesinizi şişirmeden ölçü almalısınız.

bottom of page